תוכנית "עיר ללא אלימות ואגף ח"ן חרדי שהממונה עליו מר שמוליק גרינברג סגן רה"ע בפרויקט ייחודי לנשים חרדיות.קיימו סדנה להנחיית נשים שהועברה בשיטת אדלר ע"י שתי מדריכות מוסמכות: הגב' לאה ויגדרוביץ והגב' ברכה אדלר.

במסגרת הסדנה  נערכו חמישה עשרה מפגשים חד שבועיים שמטרתם העיקרית הייתה הענקת כלים להתמודדות עם התנהגויות אנטי חברתיות עם דגש על העצמת הסמכות ההורית,השפעת תחושת השייכות על ילדנו, חשיבות מתן אמון בילדנו והתמודדות עם מצבי לחץ ואלימות.

הנשים קיבלו כלים בהתמודדות עם מצבי לחץ ואלימות בקרב ילדנו, בדרכי ענישה נכונות ויעילות עד למתן תוצאות טובות והגיונית.

במהלך ההנחיה ניתנה לנשים הזדמנות לספר על הדילמות היום יומיות העומדות בפניהן ולשתפן עם שאר המשתתפות, הפתיחות והדינאמיקה אפשרה להן להביע בקול רם את הקשיים ולהבין כי לא רק אצלן קיים קושי.

ידוע כי חיזוק הסמכות ההורית והעצמתה כלפי ילדנו תוביל למערכת יחסים בריאה ותקינה בבית, הורים סמכותיים שיודעים להציב את הגבולות ולשמור על אכיפתם מצליחים יותר להשפיע על חיי ילדיהם.

סיום הקורס נערך בנוכחות שמוליק גרינברג סגן רה"ע , ממונה על ח"ן חרדי, מורן יצחק מנהלת תוכנית "עיר ללא אלימות", יוסי גולדהירש עוזר סגן רה"ע עמוס ישי מתכלל מגזר חרדי ונציגי תוכנית עיר ללא אלימות ומנחות הסדנה.

הנשים הביעו תודה גדולה למנחות, ציינו כי יצאו מחוזקת ומצוידות "בארגז כלים" המאפשר להן להבין ולהתמודד בצורה טובה יותר עם דילמות בגידול הילדים וישמחו מאוד לקבל סדנת המשך.

מאיר בלעיש : תוכנית "עיר ללא אלימות" תמשיך להעניק לקהילה תוכניות ייחודיות להתמודדות עם התנהגויות בסיכון כשהמטרה העיקרית הינה מניעה וצמצום אירועי אלימות בעיר בית שמש.יחד נבנה קהילה בריאה, מעורבת ותומכת.