1 נגד 100

יום שלישי 11/6 תלמידים ומורים הניחו את העטים וסגרו את המחברות למספר שעות בשלושה בתי ספר בעיר על מנת ללמוד ולהעשיר את עצמם דרך משחק ושעשוע תחרותי, "אחד נגד מאה", כולנו מכירים את השעשועון, אך איזה קשר יש לו בהפעלת תוכנית "עיר ללא אלימות"?כחלק ממגוון פעולות הנעשות בתוכנית על"א של המשרד לביטחון פנים בעירנו התקיים יום שיא בתחום החינוך "הנחייה מכדור אחר" סדנאות והפעלות חוויתיות המציגות את הסכנות הטמונות בשימוש באלימות בחומרים מסוכנים כגון : סמים ואלכוהול התוכנה הייחודית שפותחה על בסיס המשחק "אחד נגד מאה" מציגה לתלמידים שאלות רבות שלכל שאלה מוצגות שלוש תשובות, שרק אחת מהן היא הנכונה, כל תלמיד מקבל שלט אישי ובו שלוש אפשרויות לתשובה.       
                                                                                                          
ידוע כי גירוי החשיבה ואימון המחשבה באמצעות משחק הינו כלי שמעמיד בפניהם אתגרים ואנלוגיות בין עולם המשחק לחיי היום יום, ילדים הינם פזיזים ומהירי החלטה וכך הם נוהגים גם במציאות, השאלות שהוצגו במשחק פתחו בפניהם חלון מחשבות אדיר שאפשר להם להבין עד כמה הם חשופים דרך האינטרנט והטלוויזיה במהלך חייהם לתופעות אלימות שלא היו מודעים להן.   

התלמידים שיתפו פעולה במהלך המשחק וגילו עניין וידע רב, אך היו פעמים שנשארו פעורי פה למספר תשובות שקיבלו. בעת המשחק ניתנה להם האפשרות להיעזר במורים (מהלך כשר במשחק) ונראה כי גם המורים נדהמו מהתשובות שקיבלו במשחק.

תוכנית עיר ללא אלימות מודעת להתעצמות תופעות האלימות בחודשי הקיץ ונערכת  לקראת חופשת הקיץ בפעילויות שנועדו למניעה הסברה וניתוב ילדים ובני נוער לאפיקים חיוביים ובעלי משמעות.

מנחת מנחים "עיר ללא אלימות" קרן רופא: לסיום שנת הלימודים והפעילות במוסדות החינוך ראינו לנכון לערוך יום שיא 1 נגד 100, היה לנו חשוב מאוד לגעת באופן של משחק וחוויה בניגוד גמור של הטפת מוסר בנושאים מורכבים ומסוכנים הקשורים באלימות והחשיפה לאלימות, ביום זה כל תלמיד ותלמידה גילו בעצמם דרך חיפוש בגוגל ודרך התייעצות עם המורים את הסכנות האורבות במקומות "תמימים" לכאורה.