ביום ראשון 8/6  התקיימה סדנת סנפלינג לבני נוער מרמת בית שמש א' בליווי מקצועי של מדריכי צוות חוות אורי, הסדנה מהווה חלק ממגוון תוכניות העצמה שמקיימת תוכנית 'עיר ללא אלימות' בתחום הפנאי בעיר בית שמש.

הסדנאות מטרתן לסייע לבני הנוער לזהות ולהימנע מהתנהגויות בסיכון  ובהקניית כלים ליצירת אקלים דוחה אלימות לדוגמא: סכנות השתייה, הסכנות בשימוש בחומרים אסורים, הסכנות הקיימות ברשת, שוטטות, וונדליזם וכו'. הסדנאות מאפשרות לבני הנוער ללמוד על האלטרנטיבות החיוביות להתמודדות עם קשיים באמצעות תרגול טכניקות והפעלת שיקול דעת נכון במצבים של לחץ וחוסר אונים.

חוות אורי הינה עמותה שפועלת בשיתוף עם תוכנית עיר ללא אלימות בבית שמש, העמותה מסייעת לבני נוער שחוו קשיים בהסתגלות והתאקלמות הן במסגרת החינוכית והן מחוצה לה ומאפשרת לנערים לעבור תהליך שיצעיד אותם לדרך חדשה תוך מימוש עצמי. התהליך מבוסס על מס' פעילויות גוף ונפש שכוללות לרוב פעילויות אתגריות, פעילות טבע וסביבה וסדנאות ODT וכל זאת תוך מתן יחס אישי ואוהב של צוות מדריכי החווה לבני הנוער ומתן דוגמא אישית. המשפט שמלווה את כולם לאורך כל הסדנאות הוא :         

 "לא לוותר לאף אחד לא לוותר על אף אחד".   

במפגש שהתקיים באזור בית שמש התנסו הנערים בסדנת סנפלינג מקצועית, צוות מדריכי החווה הגיעו לשטח עם בני הנוער מצוידים בכל הציוד המקצועי לסנפלינג, בתחילה נערכה פעילות קבוצתית בה נתבקשו כל הנערים לשבת במעגל והמדריכים העבירו ביניהם חבל, כל נער נתבקש לקשור קשר בחבל ולספר דבר מה על עצמו ועל קשר חברי טוב שיש לו עם בן משפחה, חבר, בעל חיים וכו' וכמה חשוב שיהיה לכל אחד מאיתנו מישהו שניתן יהיה לשתפו בחוויות ותחושות שלנו והחשיבות בשיתוף. הנערים אכן שיתפו וסיפרו חוויות מחייהם האישים, מהפעילות הקבוצתית עברו לפעילות אתגרית, כל נער קיבל הסבר אישי ומקצועי כיצד להשתמש בחבלים על מנת לבצע גלישה בטוחה ומהנה, הנערים הצטיידו בחבלים וקסדות והמתינו בסבלנות כל אחד בתורו לגלישה מהר באזורנו. בעזרת שיתוף פעולה קבוצתי ועידוד האחד של השני ביצעו הנערים והצוות את המשימה המעצימה והמאתגרת, התרגשות גדולה נראתה בקרב הנערים וצוות המדריכים.

אין ספק כי הסדנה העניקה לנערים מלבד החוויה הנפלאה המון ערך מוסף, שכן חוויות מסוג זה מעודדות תובנות והזדמנויות משמעותיות לצמיחה ותמיכה וחיזוק ביטחונם העצמי להפוך להיות הכי טובים שיש.

מאיר בלעיש : "תוכנית עיר ללא אלימות בכל תחומיה רואה בראש ובראשונה את טובת התושבים בקהילה ביניהם בני הנוער, נעשים מאמצים רבים לגבש עבורם תוכניות מעצימות ומגוונות בשיתופי פעולה משותפים של צוות התוכנית והגופים המקצועיים ברשות. החופש הגדול בפתח ובני נוער רבים יוצאים לחופשה, אנחנו נמשיך לעשות כל שביכולתנו להעצים ולהעסיק את בני הנוער בפעילויות פנאי על מנת למנוע היווצרותם של התנהגויות אנטי חברתיות ומעורבותם בסיטואציות אנטי חברתיות.  

 אך זכרו כי עלינו ההורים מוטלת אחריות גדולה להיות תמיד שם עבור ילדנו ערניים, קשובים ומסייעים.

 אני מאחל לכל תושבי העיר בית שמש חופשה מהנה ובטוחה."