פייסבוק twitter youtube
עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש
עמוד ראשי
תפריט העירייה בשבילי
גודל טקסט:  הגדל טקסט   הקטן טקסט
ביקור יושבי ראש הסיעות בכנסת
פורסם באתר בתאריך: 20/02/2017


ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול: בית שמש שמחה לקדם פתרון נוסף למצוקת הדיור *יו"ר ועדת תכנון ובניה משה מונטג: נבצע שינויים והתאמות לאופי העיר שיביאו פתרון כלכלי אמיתי

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס, נציג אגודת ישראל לנושא הדיור, יחד עם יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן, נציגו של שר האוצר מר כחלון, קיימו אמש סיור משותף בעיר בית שמש כאורחיו של ראש העיר מר משה אבוטבול, במטרה לקדם בניית שכונה חדשה לזכאים במסגרת 'דירה להשכיר' שהקים השר כחלון.

הסיור החל בישיבת עבודה בלשכת ראש העיר, בהשתתפות חברי הכנסת וחברי מועצת העיר בית שמש, מר משה מונטג יו"ר ועדת תכנון ובניה, ומר שלום אדרי יו"ר סיעת הליכוד בעירייה, ובהשתתפות הגורמים המקצועיים הרלוונטיים: מר בנימין דרייפוס מנהל אגף בכיר שיווק במשרד הבינוי והשיכון, מר עוזי לוי - מנכ"ל החברה הממשלתית 'דירה להשכיר' ובכירים נוספים.

ראש העיר מר משה אבוטבול  פתח את הדיון המקצועי וסקר את התפתחותה המואצת של בית שמש, בהיותה העיר בעלת שיעור הצמיחה הגבוה ביותר בארץ, כאשר לפני 20 שנה עמדה אוכלוסיית העיר על 17.000 תושבים ואילו כיום כבר עומדת בית שמש על למעלה מ-115.000 תושבים, ועדיין היד נטויה בשיווק השכונות החדשות, כאשר בית שמש תעבור את רף ה-250.000 תושבים ותהיה מבין הערים הגדולות בארץ.

אך בד בבד עם התפתחותה של בית שמש, העלה ראש העיר את הצורך בתמיכת הממשלה במשימת בניית עיר העתיד, ותקצוב הצרכים היחודיים בהתאם.

"לא נוכל לקדם שיווקים להקמת שכונות חדשות בעיר, אם לא שנהיה בטוחים שנוכל לספק לאותם תושבים עתידיים את הדרוש להם בצורה סבירה ותקינה, דהיינו פיתוח מושלם של תשתיות השכונה, כבישים, מדרכות ופארקים, אך בעיקר בניית מוסדות חינוך וציבור, שייבנו במקביל לבניית יחידות הדיור. לא נאפשר יותר מצב שבניית יחידות המגורים מסתיימת ואילו בניית מוסדות הציבור אשר נבנים ע"י משרדי הממשלה הרלוונטיים מתמהמהת" הודיע אבוטבול.

מטרת הביקור שהתקיים ביוזמת ח"כ מוזס, הייתה לבחון מקרוב את השטח המיועד לבניית השכונה החדשה שתכלול כחמש מאות מאות יחידות דיור להשכרה עבור ציבור הזכאים. סיור זה הוא במסגרת המדיניות של ח"כ מוזס לפיה על הציבור לשנות גישה ולפנות לאפיק של שכירות על פני רכישה. "צריך לבצע שינוי מחשבתי הן על ידי הרוכשים והן על ידי משרדי הממשלה" אומר מוזס. "בית שמש יכולה להיות הסנונית הראשונה לשינוי בתפיסה ולעידוד דיור בשכירות, ואחריה יבואו רבים".

ח"כ רועי פולקמן, נציג סיעת כולנו משמש כשותף פעיל ליוזמה זו, ופועל רבות מול משרד האוצר ומשרד השיכון על מנת לתעדף פרוייקטים לשכירות והשתתף בסיור מתוך מגמה לעודד עוד ועוד מתחמים שייועדו לבניית דירות להשכרה. 

ח"כ פולקמן הציג בישיבה את היתרונות הרבים של 'דירה להשכיר' כאשר השוכר מקבל תחושה טובה של בית מגורים לטווח ארוך וממילא יכול להשקיע בהתאם בנכס, מבלי חשש שהבעלים יחליטו להעלות את המחיר או למכור אותה.

מנכ"ל החברה הממשלתית  "דירה להשכיר" מר עוזי לוי, אשר לו ניסיון רב בקידום פרוייקטים לשכירות בארץ ובחו"ל, נענה לבקשת ח"כ מוזס וראש העיר מר משה אבוטבול, וירד לשטח על מנת לעמוד מקרוב אחר התכנית. לדבריו, כבר קיים אור ירוק עקרוני לצאת לפרוייקט  וכי עליו לסיים עם התחשיבים הכלכלים של השינויים וההתאמות אותם דורשים בעיריית בית שמש לקראת ישיבה עם גורמים באוצר. "חברת "דיור להשכיר" סומכת ידה על המיקום ותעשה הכל כדי שהמחיר הסופי יהיה אטרקטיבי". אמר.

מר משה מונטג, יו"ר ועדת תכנון ובניה העלה את ההתאמות הנדרשות לעיר בית שמש, שאחוז מסוים מיחידות הדיור ימכר בשוק החופשי, כפי שנעשה בפרויקטים של מחיר למשתכן בבית שמש, על מנת שהפרויקט יהיה כלכלי ליזמים שירצו לגשת למכרז וממילא משתלם לזכאים שיוכלו לשכור דירה במחיר מסובסד משמעותית.

לאחר הישיבה קיימו הנוכחים סיור מודרך ע"י ראש העיר מר משה אבוטבול שהציג בפניהם את השכונות החדשות הנבנות ברמת בית שמש ואת השטחים המיועדים לבניה עתידית בשנים הקרובות של כעשרים אלף יחידות, ובשטח המיועד עבור השכונה החדשה, רמת בית שמש ד3. במהלך הסיור אישר מר בנימין דרייפוס כנציג משרד השיכון כי המקום מתאים לפרויקט וכי המשרד תומך בו.

את הביקור סיכם ראש העיר מר אבוטבול והודה לח"כ מוזס על סיועו הפעיל לעיר בית שמש בכלל ובפתרונות מצוקת הדיור בפרט, כאשר סיור זה הינו המשך לפעילות משותפת אשר כללה אף ישיבה נוספת שהתקיימה בנושא בכנסת בהשתתפות חברי כנסת ונציגי משרדי הממשלה הרלוונטיים.

 


חברי הסיעות בסיור

 


חברי הסיעות בלשכת ראש העיר
 

 
תמונות
תגיות
לא קיימות תגיות לכתבה זאת.

גרסה להדפסה
שלח לחבר