פייסבוק twitter youtube
עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש
עמוד ראשי
תפריט העירייה בשבילי
גודל טקסט:  הגדל טקסט   הקטן טקסט
מפגש הדרכה לעובדי עירייה למניעת התפשטות יתוש "הנמר האסיאתי " ונגיף הזיקה
פורסם באתר בתאריך: 30/07/2017

 

היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשיתוף אגף שפ"ע ארגנו מפגש למנהלי מחלקות ולעובדי עירייה שבעבודתם יכולים לסייע במניעת התרבות והתפשטות יתוש הנמר האסיאתי. ההדרכה נעשתה כחלק מטיפול העירייה ביתוש הנמר האסיאתי למניעת התפשטות נגיף הזיקה במידה ויגיע לארץ, וקדחת הנילוס המערבי

חברי הנהלת העיר מנשה אליאס ושמעון גולדברג שהשתתפו במפגש רואים חשיבות רבה לקיימו עקב המצאות יתוש הנמר האסייתי במקורות מים בחצרות הבתים ,דבר שיכול להעביר את נגיף הזיקה.ולכן הדבר מחייב שיתוף פעולה בין אנשי העריה והתושבים על מנת לייבש מקורות מים אלו.

במפגש ההדרכה שהשתתפו בו 20 איש, למדו העובדים על מחזור החיים של היתוש, מקורות עיקריים להתפתחותו, כיצד לזהות את היתוש ודרכים לייבוש מקורות מים פוטנציאלים בהם יכולים להתרבות היתושים.  

במפגש הוסבר מה נעשה עד עתה באגף התברואה לטיפול והדברה של יתושים ומה היא תכנית החירום שבה שותפים כל האגפים: שפ"ע, תברואה, גינון, פיקוח, מוקד עירוני, בריאות, מדביר עירוני, תאגיד מי שמש. כל מחלקה נרתמה לתת את חלקה למניעת התפשטות יתוש הנמר האסיאתי בעיר. כמו כן נעשו פעולות מניעה ,פריצת דרכים הדברת עשבייה והדברת יתושים במקורות מים עומדים בעיר וסביבתה .

יתוש הנמר האסיאתי הינו הגורם הפוטנציאלי להעברת נגיף הזיקה, נגיף אשר יכול לגרום לתחלואה.

היתוש  מתרבה בעיקר במים עומדים בסמוך לבתי המגורים במכלים שונים כמו עציצים, אגרטלים וצמיגים  וגורם למטרדי עקיצות קשים לבני אדם בעיקר בשעות היום מחוץ לבתים. יתוש הנמר האסיאתי הוא כהה, הוא עוקץ גם ביום וגם בלילה, עקיצתו כואבת יותר מעקיצת יתוש רגיל והוא זריז בתעופה שלו.

התושבים מתבקשים גם הם לקחת חלק במאמץ למניעת התפשטות היתוש בחצרות בתיהם הפרטיים באמצעות מניעת היווצרות של מקורות מים עומדים  בגגות בתים, דליים, תחתיות עציצים,  צמיגים, אגרטלים, צמיגים וכו' ולהודיע למוקד 106 על מקומות של מים עומדים ומטרד יתושים משמעותי.   

אנו מקווים שעם ההירתמות של כל המחלקות הרלוונטיות בעירייה ושיתוף הפעולה של התושבים למניעת הצטברות מים עומדים בחצרות הבתים  נצליח לצמצם את התפשטות יתוש הנמר האסיאתי בעיר.

 

כינוס עירוני על יתושים

כינוס עירוני על יתושים

 
תמונות
תגיות
לא קיימות תגיות לכתבה זאת.

גרסה להדפסה
שלח לחבר