פייסבוק twitter youtube
עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש
עמוד ראשי
תפריט העירייה בשבילי
גודל טקסט:  הגדל טקסט   הקטן טקסט
הישג לאבוטבול: משרד השיכון אישר תוכנית פינוי-בינוי לשכונת הגפן בבית שמש
פורסם באתר בתאריך: 01/11/2017

 

"הריני להודיעך כי הוועדה המייעצת להתחדשות עירונית דנה במתחמים שהוגשו למיון שני במסלול פינוי בינוי. הוועדה החליטה כי מתחם הגפן בבית שמש עמד בתנאים ההכרחיים בשלב המיון השני בפרויקט ונכלל בין המתחמים אשר הוועדה תמליץ על הכרזתם", כך בישרה בימים האחרונים הרשות להתחדשות עירונית במשרד השיכון, במכתב שנשלח אל ראש העיר משה אבוטבול.

 

אבוטבול שמזה תקופה מנסה לקדם את תוכנית פינוי בינוי בשכונת הגפן נפגש עם כל המי ומי במשרד השיכון בכדי לקדם את התוכנית, שכן מדובר באחת השכונות הוותיקות של בית שמש, שכונה שהוקמה לפני כיובל שנים עם תנאים שלא מתאימים לתנאי הדיור של היום, ולכך בכדי לסייע לשכונה הוותיקה ובמקביל להזרים דם צעיר לשכונה, ביקש לקדם תוכנית פינוי בינוי בשכונה זו.

 

בבית שמש לא מדובר בפעם ראשונה שתוכנית כזו מתגבשת, קדם לה שכונת ביאליק בעיר הוותיקה, שעוד בתקופתו של הרב אריאל אטיאס כשר השיכון, הצליח אבוטבול לקדם יחד עמו את התוכנית בשכונת ביאליק, ואכן השכונה כבר קיבלה את כל האישורים, עברה את כל הוועדות, ועתה מה שנותר הוא שהתושבים יחתמו חוזים עם החברות הקבלניות המתחרות על השכונה, וניתן יהיה לצאת לדרך.

 

עתה מגיע תורה של שכונת הגפן, שכונה שיש בה כיום רק 288 יח"ד, ולפי התוכנית הראשונית של משרד השיכון ניתן להפוך את השכונה לשכונה עם למעלה מ-1800 יחידות דיור, ועל זה יש להוסיף גם מבני ציבור, פארקים, ומתקנים ציבוריים.

 

כאמור הרשות להתחדשות עירונית קיבלה את בקשת עיריית בית שמש, ובמכתב שנשלח ע"י עינת גנון יו"ר הועדה המייעצת להתחדשות עירונית, אל ראש העיר משה אבוטבול, אומדן המסגרת התקציבית שתעמיד הממשלה לצורך הפרויקט עומד על כ-3 מיליון שקלים, כאשר במקביל משרד השיכון יעביר לעירייה מימון חד פעמי של כ-60 אלף שקלים בגין הכנת חומר למיון השני על הפרויקט.

 

ראש העיר משה אבוטבול אמר כי זו בשורה חשובה לא רק לבית שמש הוותיקה ולא רק לתושבי שכונת הגפן, אלא זו בשורה לבית שמש כולה, שכן ככל שהעיר בית שמש תעבור חידוש וריענון זה ישפיע על כלל התושבים, ויחזק את העוגנים החשובים שיש בבית שמש כעיר שמחברת בין העבר לעתיד.

 

"בבית שמש" אמר אבוטבול, "נמצאים בתהליכי בינוי כ-20.000 יחידות דיור, רובם ככולם ברמת בית שמש, ולכן בכדי לשמור על רצף הבניה בעיר צריך לצרף גם את השכונות הוותיקות להתחדשות העירונית, התחלנו בשכונת ביאליק ועכשיו מגיע תורה של שכונת הגפן, אך בעז"ה לא נעצור כאן ונמשיך לשכונות נוספות".

 

בשלהי הדברים ראש העיר ביקש להודות לשר השיכון יואב גלנט על 'המתנה' החשובה לבית שמש, וכן למחזיק תיק הבינוי בעירייה משה מונטג, ולנציגי העיר הוותיקה מסיעת הליכוד שלום אדרי ומשה שטרית, וכן למנשה אליאס מסיעת 'עתיד העיר'.

 
 
עוד שכונה על המפה. ראש העיר משה אבוטבול מראה על מיקומה של השכונה במפת העיר

 פינוי בינוי. שכונת הגפן בעיר הוותיקה.

 
תמונות
תגיות
לא קיימות תגיות לכתבה זאת.

גרסה להדפסה
שלח לחבר