פייסבוק twitter youtube
עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש
עמוד ראשי
תפריט העירייה בשבילי
גודל טקסט:  הגדל טקסט   הקטן טקסט
שגריר אוסטרליה בישראל מר קריס קאנאן ערך ביקור רשמי בעיר בית שמש
פורסם באתר בתאריך: 28/02/2018


ראש העיר מר משה אבוטבול הציג את אזורי התעשייה החדשים כבסיס לשיתופי פעולה כלכליים *סגן ראש עיר מר משה שיטרית ממונה קשר חוץ: בשנה האחרונה הגיעו לבית שמש מספר משלחות מחו"ל לצורך קידום שיתופי פעולה

שגריר אוסטרליה בישראל מר קריס קאנאן ערך ביקור רשמי בעיר בית שמש, כאורחו של ראש העיר מר משה אבוטבול.

עם כניסתו לעיר, קיבל את פניו סגן ראש העיר מר משה שיטרית הממונה על קשרי החוץ, אשר הראה לאורח מבט על העיר מנקודת תצפית מגדל המים, מלווה בהסברים על התפתחות העיר מאז היווסדה בשנות ה- 50 ועד הצפי לפיתוח עתידי. 

ראש העיר מר משה אבוטבול קיבל את פני השגריר בלשכתו, יחד עם אנשי העירייה, מר הרלי שטרק מנהל יחסי החוץ  ומנהל מחלקת דוברי אנגלית מר שאול מרקסון.

ראש העיר הציג את ההתפתחות המרשימה של בית שמש, שהיא העיר בעלת שיעור הצמיחה הגבוה בארץ, ואת הפיתוח המסיבי של פרוייקטים ומוסדות עירוניים שונים בתחומי העיר, פיתוח כבישי גישה חדשים לעיר ועוד במסגרת הסכם הגג שנערך בהשתתפות ראש הממשלה ושרי הממשלה לשיווק מעל 20.000 יחידות דיור נוספות בבית שמש.

ראש העיר הדגיש את מדיניותו לתת לכל המגזרים והאוכלוסיות השונות את צרכיהם העירוניים והקהילתיים, מדיניות המתבטאת בבניית מוסדות קהילתיים ותרבותיים שונים לכל המגזרים.

סגן רה"ע מר משה שטרית סקר בפני האורח את יחסי החוץ של העירייה, כאשר רק בשנה התקבלו בעיר מספר משלחות בכירות ממספר מדינות בחו"ל, כסין, ארצות הברית, גרמניה ועוד.

במסגרת הביקור, נערך דיון מקצועי במטרה למשוך לאזורי התעשיה החדשים המוקמים על כביש 38 החדש, יוזמות ושיתופי פעולה כלכליים, וסוכם על מפגשי המשך בין הנספח הכלכלי בשגרירות לבין החברה הכלכלית של בית שמש.

בהמשך הביקור, הגיע השגריר לביה"ס ע"ש ז'בוטינסקי, שם התקבל ע"י התלמידים כשהם מנפנפים בדגלי הלאום ובדגלי אוסטרליה.

תלמידי בית הספר הפתיעו את השגריר, בשירה של שיר עם אוסטרלי "מטילדה הרוקדת"  בגרסתו בשפה העברית  ובקונצרט של תזמורת כלי הנשיפה של ביה"ס

מנהלת בית הספר גב' ברכה גדנקן-ביטון, ברכה את השגריר וסיפרה על שיתוף הפעולה של ביה"ס אשר מארח כל שנה במשך 11 שנים מתנדבים מאוסטרליה אשר מסייעים בגינון וצביעה, וכן בהוראת השפה האנגלית בביה"ס.

בסיום הביקור, פגש השגריר קבוצת עולים מאוסטרליה אשר מתגוררים בשכונות החדשות,  ושוחחו על יוזמות כלכלית משותפות בין אוסטרליה וחברות מקומיות.

את הביקור המרשים סיכם השגריר מר קריס קאנאן: בהתפעלותו הרבה מהפיתוח המואץ שהעיר עוברת תוך שימור האווירה הייחודית והנופים הפסטורליים הניבטים מכל שכונות העיר, והודה לראש העיר מר משה אבוטבול על קבלת הפנים החמה והלבבית, בציינו כי בעיר מורכבת כמו בית שמש, החמימות והלבביות הן אבן יסוד ליצירת גשרים וקשרים בין קהילות ובין אנשים.
 

שגריר אוסטרליה- ביקור בישראל

 

 
תמונות
תגיות
לא קיימות תגיות לכתבה זאת.

גרסה להדפסה
שלח לחבר