פייסבוק twitter youtube
עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש עיריית בית שמש
עמוד ראשי
תפריט העירייה בשבילי
גודל טקסט:  הגדל טקסט   הקטן טקסט
   
שבע הבנות


15 שנים לרצח הנתעב לא נשכח ולא נסלח.
 
מידי שנה ב-14 השנים האחרונות מקיימת עיריית בית שמש בשיתוף קק"ל, טקס זיכרון ממלכתי לשבע בנות עירנו שנרצחו במהלך טיול שנתי באי השלום, ע"י חייל ירדני שהוצב במקום במסגרת הסכמי השלום של ישראל עם ירדן.
 
הטקס מתקיים באי השלום בנהריים, ב"גבעת הפרחים שנקטפו" שהוקמה לזכר הבנות באי השלום בנהריים שעל גבול ישראל-ירדן, בהשתתפות, ראש עיריית בית שמש, שר בכיר נציג ממשלת ישראל, ראש מועצת מטה יהודה, ראש מועצת עמק ירדן, ראשי קק"ל, נציגי מלך ירדן, יוצרת גבעת הפרחים גב' אורנה שמעוני, בני המשפחות השכולות ותלמידים מבתי הספר מבית שמש ומהאזור.
 
בסיום האירוע שמתקיים בט"ו בשבט, נוטעים המשתתפים עצים ב"גבעת הפרחים שנקטפו" לזכרן של שבע הבנות הי"ד.
 
בטקס שהתקיים בשנה זו השתתף סגן רה"מ ושר הפנים אלי ישי שפנה למשפחות השכולות: "הכאב הוא קורע לב, ובכל זאת התפקיד שלכם הוא לא לקרוס מהצער אלא לנשוך שפתיים ולהמשיך עם מה שיש לנו". "15 שנה אנו נוטעים עצים זהו דבר חשוב וסמלי ומאוד יהודי בכך שאנו מדגישים שעם כל הכאב לא נכנע לטרור. ניטע, נשקה, נטפח ולא נפסיק להאמין בעם ישראל, בתורת ישראל, ובארץ ישראל".
 
ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול אמר: ברצח הראשון בהיסטוריה כתוב קול דמי אחיך קוראים אלי מן האדמה ונשאלת השאלה מדוע נכתב "דמי" בלשון רבים ולא "דם" אחיך, אלא מפרשים שהיות שרצח לא רק אותו אלא גם את בניו ואת בני בניו שעתידים היו להיוולד ממנו עד כל סוף הדורות. גם כאן הרוצח הנתעב רצח לא רק את שבע הבנות היקרות, אלא גם את ילדיהן ומשפותיהן העתידיות. נמצאות איתנו כאן היום בטקס, חברותיהן לכיתה שניצלו ונשארו בחיים וכיום הן אימהות".
 
אבוטבול הוסיף: "העיר בית שמש מלוכדת ומאוחדת עם מהמשפחות השכולות, למרות השנים הלא מעטות שעברו מאז ולמרות התרחבות העיר, עדיין בית שמש משמשת כמשפחה תומכת אחת גדולה למשפחות השכולות".