ברנקו וייס 

ברנקו וייס 

מנהל: אבי אור
כתובת : רחוב הגולן 17

טלפון: 02-9992419/20

פקס: 02-9990691

דוא"ל מזכירות: [email protected]

"אני מאמין" של בית הספר:

בית הספר ברנקו וייס הוא בית ספר ממלכתי שש שנתי ושייך לרשת בתי הספר של מכון ברנקו וייס.ב בסיס התפישה של בית הספר כל תלמיד יכול להצליח ולמצות את עצמו, ולכן כיתות בבית הספר מחולקות על פי תפישת האינטליגנציות המרובות של גרדנר. בבית הספר לומדים בקהילות חשיבה את כל המקצועות ההומניסטים מתוך רצון לחנך להבנה ולפיתוח חשיבה.

בית הספר מחנך לאחריות ומעורבות חברתית ומעודד תלמידים להיות בעמדת השפעה.

קהילת בית הספר מאפשרת הכרות עם מגוון תלמידים מרקע וסגנון שונה ויוצרת דיאלוג משמעותי בין התלמידים לבין עצמם ובינם לבין הצוות החינוכי.

לבית הספר צוות מורים מחוייב מקצועי ומסור מאוד.

אחוזי הזכאות לבגרות בבית הספר גבוהים מאוד ולכן פועלת בבית הספר תוכנית אקדמיזציה שמאפשרת לתלמידים ללמוד קורסים אקדמאים במהלך התיכון.

בשנת הלימודים תשע"א זכה בית הספר בפרס חינוך ארצי.

אתר ביה"ס: http://www.bwbs.org

לצפייה במצגת ביה"ס לחצו כאן >

 

אולפנת גילה 

אולפנת גילה 

מנהלת:  יעל ון דייק

כתובת:  נחל רפאים 19
טלפון: 029924419


אני מאמין: אולפנת "גילה" שמה מול עיניה לגדל ולהצמיח את תלמידותיה מבחינה לימודית, דתית וערכית. חשוב לנו שכל בת תמצה את יכולותיה ולשם כך אנו מפגישים את הבנות עם אתגרים לימודיים אינטלקטואלים המזמנים העשרה, פתיחות ומיצוי יכולות.
     

מבחינה דתית אנו יונקים מתורתו של הרב קוק זצ"ל,דרך ציונית תורנית המתאימה לבנות השואפות לבנות עצמן מבחינה דתית  אמונית ואידיאולוגית ומקפידות על שמירת הלכה ורוח הלכה בחיי היום יום.


אתר בית ספר: http://www.ulpanatgila.edu1.org.il/BRPortal/br/P100.jsp
לצפייה במצגת ביה"ס לחצו כאן >

 

אמית שחר 

אמית שחר 

מנהל: סהר סיגאווי

כתובת: עליית הנוער 4
טלפון- 9911735 (שלוחה 0)

דוא"ל מזכירות: [email protected]

 

אני מאמין אמית שחר

הוא בית חינוך עי"ס, ציוני דתי, קהילתי, לבנות. הרוח החינוכית באמית שחר היא של יחס אישי, חם ומאיר פנים, ומתן מענה למגוון ושונות הבנות הלומדות בו.

אמית שחר מחנך לראיית האור והטוב שבכל אדם, לשילוב תורה ודרך ארץ , למצוינות חינוכית ולימודית והישגים גבוהים.

אמית שחר מכוון את בוגרותיו לגדלות אישית, לעצמאות, למצוינות , ולעשייה ציונית משמעותית בחברה, בקהילה ובמדינת ישראל.

באמית שחר פועלות מגוון תכניות חינוכיות ולימודיות, כגון עתודה מדעית טכנולוגית ומצוינות לבגרות, עוז לתמורה, תכניות מעגלים ומקום בלב.


אתר בית ספר:

http:// schools.amit.org.il/webPro/index.asp?codeClient=1785

לצפייה במצגת ביה"ס לחצו כאן

 

אולפנת נוגה 

אולפנת נוגה 

מנהלת:  איריס אליהו

מנהל חטיבת הביניים : הרב מוטי בן שושן

כתובת:  רח'  נחל רפאים 19 רמת בית שמש

טלפון 9920858      


אני מאמין: אנו מאמינים בקשר העמוק והבסיסי שבין חינוך ולימוד, כשני רכיבים בלתי נפרדים. תלמידותינו נפגשות עם תכנים עמוקים ומורכבים של תורה מידות ויראת שמיים, ובמקביל עם מדעי הרוח ומדעים, שפות ואומנויות, מתוך תפיסת עולם של פתיחות ורוחב דעת.

באולפנה שישה מחזורים של כיתות ז'- י"ב, והתלמידות מגיעות מכל רחבי בית שמש והמועצה האזורית מטה יהודה.

אתר בית ספר: http://schools.amit.org.il/noga
לצפייה במצגת ביה"ס לחצו כאן >

 

אולפנת אהבת ישראל 

אולפנת אהבת ישראל 

מנהלת:  ורדית כהנא

כתובת:  רח'  נחל דולב  רמת בית שמש

טלפון: 029924170 

פקס: 02-5864871

דוא"ל: [email protected]

 

אני מאמין: אולפנת "אהבת ישראל " הינה בית חינוך שבו החשיבה התורנית , האווירה הרוחנית , המחויבות לקיום מצוות , ואהבת העם , הארץ והמדינה נמצאים בראש סולם הערכים. האולפנא חרתה על דגלה מיצוי למידה אקדמי , הקנית מיומנויות למידה והגברת מוטיבציה להוספת דעת ולפיתוח החשיבה
האולפנא מהווה בית חם ומשפחתי לכל למידותיו,תוך דאגה לצרכי כל בת ומתן מענה אישי לכל תלמידה ותלמידה.

אתר בית ספר:  www.tik-tak.co.il//uahavatisrael

לצפייה במצגת ביה"ס לחצו כאן >

 

ישיבת אהבת ישראל 

ישיבת אהבת ישראל 

ראש הישיבה: הרב מרדכי פייג
מנהל חט"ב:  הרב ארז בעל צדקא

טל': 02-9925187  

פקס: 02-9925186

אני מאמין: ישיבת אהבת הוקמה במטרה לחנך את תלמידיה ליראת שמים, לימוד תורה ומצוינות לימודית. הישיבה הוקמה לתת מענה לתלמידי בית שמש הרוצים להמשיך בלימוד תורני ומדעי ברמה גבוהה, וכן מסטאטוס של  "פנימייה ללא פנימייה".
     
הישיבה מחנכת את תלמידיה להיות "בן תורה" שהרי "דרך ארץ קדמה לתורה" ולכן מושם דגש רב על חינוך למידות, לכבוד לזולת וליראת שמים. יחד עם עומק בלימוד הגמרא, ההלכה ושאר תחומי האמונה, מקנים את דרכה של תורה בכל שלב ושלב בחיים.
     

הלימודים הכלליים ברמות שונות בדגש על מצוינות לימודית, עם הגשה לבגרות ברמות שונות ובמגמות שונות.

התלמידים חוזרים כל ערב לביתם,כדי למסד קשר רציף עם ההורים בהתפתחותם.
 

אתר בית הספרhttps://ahavat-israel.tik-tak.net
לצפייה במצגת ביה"ס לחצו כאן >

 

 

 

קריית חינוך 

קריית חינוך 

ראש הישיבה : הרב אבישלום בן שושן   
מנהל: גדעון שינדלר

דרכי התקשרות :
כתובת : המשלט 15 בית שמש

טל' מזכירות רישום (סילביה) : 02-991665 שלוחה 3          

רכז הרישום : שלומי דה ינוג - 052-8312007    
דוא"ל: [email protected]

     
 תיאור המוסד

קרית חינוך  בית שמש" -  הינה ישיבה  תיכונית  עיונית  פנימיית  אשר ה"אני מאמין"  שלה  מבוסס על התפיסה  שלכל  ילד  יכולות  וכישורים  המיוחדים  רק לו.  כל עבודת  הקריה  מכוונת  לטיפול  פרטני  בצרכיו   הלימודיים  והחברתיים   וזאת  כדי  להצעידו  להישגיים  רוחניים  ולימודיים. דברים  אלו  מתבצעים  בעזרת  מערך  של חונכות, והעצמת התלמיד למתן כלים להתמודדות והגברת המוטיבציה להשגים.  עיצוב  דמות  התלמידים  ברוח  ערכי  תורת  ישראל  יחד  עם  הכנה  לבחינות  הבגרות  בהוראת  צוות  ותיק  ומנוסה  יוצרים  את דמות  הבוגר  אותו  מציגה  הקריה  כיעד בפני  תלמידיה.      

מגמות לימוד:  לימודי קודש ברמה מוגברת, היסטוריה, ביולוגיה ומחשבים. והתלמידים לומדים לקראת בגרות מלאה ואיכותית המסלול החל מכיתה י'.

ליווי והכנה לחיים :הקריה  שוקדת  לטפח  את  הקשר  עם  בוגריה  לאחר  תם  שירותם  במסגרות  השונות  כדי  לעודדם  להמשיך לימודיהם  באוניברסיטאות, במכללות  ובסמינרים  ע"י  מלגת  לימודים  אשר היא  מעמידה  לרשותם.

פעילות חברתית : בישיבה שלנו , ריכוז חברתי

המשימה החברתית שלנו היא להוסיף ללימודים את הפן המעשי והמרגש ושלא בשעות הלימודים, להתגבש להתעניין, ללמוד דרך חוויות ולרכוש ערכים. את כל זה אנו עושים ע"י בניית תכנית חברתית מגוונת, המתמקדת בתהליכים המתאימים לכל שכבת גיל.

אנו שואפים להשתתפותם של התלמידים בנעשה ומאפשרים להם להוביל תהליכים חינוכיים בעצמם
    

פנימייה: הפנימייה מורכבת מתלמידים מכל הארץ ומיועדת לילדים שגרים רחוק, בפנימייה ישנם חוגים כדורגל, כדור סל, קפוארה, טעמי המקרא, מוזיקה, מחשבים, ועוד פעילויות פנאי והעצמה אישית. פנימייה ברמה גבוהה עם חדר כושר, ובריכת שחייה, אב בית וכל הנלווה

נשמח  מאד  לארח אתכם  בקריה  כדי  לראות את  הדברים  מקרוב או לחילופין   לקבוע  פגישה  עם  צוות  ההנהלה  על מנת  שתוכלו  לשמוע  בהרחבה  על  התוכניות 

בברכת  הצלחה! ההנהלה

קישור לאתר:

http://www.bs-campus.org/site/index.asp?depart_id=173082
     
לצפייה במצגת ביה"ס לחצו כאן >

 

אמי"ת דביר 

אמית דביר

מנהל בית הספר : ארז בר-און

טלפון: 02-9913891

כתובת: רחוב עליית הנוער 2

אני מאמין: בית החינוך אמי"ת דביר שואף לחנך את תלמידיו לשמירת אורח חיים ציוני-דתי, לתרומה לקהילה, לעיר ,למדינה, ולמצוינות לימודית-מדעית. בית הספר נותן מענה חינוכי ולימודי מצוין לתלמידים דתיים ומסורתיים בכל הרמות ומתייחס למכלול הצרכים האישיים של ילדי בית שמש והסביבה. לשם כך בנוי בית החינוך משני נתיבים (ישיבתי ותיכוני), חלוקה המאפשרת לכל תלמיד למצוא את המקום המתאים לו.

בית החינוך אמי"ת דביר הינו תיכון ציבורי וככזה גובה שכר לימוד מינימאלי בהתאם לקביעת חוזר מנכ"ל, ללא גביית תשלומי לימוד נוספים (תל"ן).

בית הספר נמצא בהתפתחות משמעותית בשלוש השנים האחרונות, הן במספר התלמידים המצטרפים אליו והן בתוכניות הלימוד העומדות לרשות התלמידים.

אנו מזמינים אתכם להצטרף למשפחת אמי"ת דביר ולמצוא בה את מקומכם

לצפייה במצגת ביה"ס לחצו כאן >

 

ישיבה תיכונית שעלי תורה 

 

ראש הישיבה : הרב רפאל אסולין  
סגן ראש הישיבה : הרב צחי משען
מנהל חטיבת הבניים : הרב חיים גוטליב 

בישיבה התיכונית שעלי תורה מיסודה של רשת הגרעינים התורני לאומי שעלי תורה דוגלים בחינוך לערכי היסוד של אהבת: עם ישראל תורת ישראל וארץ ישראל. כל זה, מתוך הווי ערכי המושתת על יחסי כבוד והערכה הדדיים.

שנות הלמידה בישיבה מזמנים עיסוק משמעותי בעיצוב הזהות האישית דתית לאומית, לשם כך פועל בישיבה צוות הוראה הניחן בתכונות של מתן יחס אישי חם ומכבד קשוב ופתוח .

מתוך הכרה בשונות, קיימים בחטיבה ובישיבה מגוון מסלולי למידה ומספר רב של מגמות המאפשרים לתלמיד בחירה ולמידה מותאמת עד להשגת תעודת בגרות איכותית.

השנה, המחזור העשירי ישלים את לימודיו בישיבה .

בוגרי הישיבה חובשים את ספסלי ישיבות ההסדר ונמצאים בתפקידי מפתח בשרות הצבאי ובהמשך באקדמיה. בשנת הלימודים תשס"ט זכתה בפרס החינוך הדתי.

לצפייה במצגת ביה"ס לחצו כאן >

 

ברנקו וייס אתגרי 

 

מנהלת: טליה אהרון

כתובת: רחוב הרצל 33 ב' בית שמש

טלפון: 02-9997396

פקס: 02-9994236

דוא"ל מזכירות: [email protected]

 

אני מאמין

בית הספר "ברנקו וייס אתגרי" בבית שמש נפתח בשנת הלימודים תשס"ה. בית הספר מהווה מסגרת חלופית ומיוחדת העונה לצרכים הייחודיים של בני נוער שלא קיבלו מענה מתאים במסגרות  החינוכיות הקיימות. בית הספר רואה את תפקידו כמקום תומך ומקבל המספק מסגרת לימודית משמעותית.

מסגרת מקבלת ותומכת- נקודת המוצא של בית הספר היא קבלת כל נערה ונער ויחס של כבוד כלפיהם, ללא קשר לרקע שממנו הם באים, לעברם ולאופיים.

מסגרת לימודית משמעותית- בית הספר מספק לתלמידיו את ההזדמנות ללמוד בשקידה ולהגיע להישגים. בלמידה קבוצתית ופרטנית. בהתאם ליכולותיו ולמקום הלימודי בו נמצא התלמיד/ה, נבנית תוכנית אישית. המקדמת את התלמיד להצלחה חלקית או מלאה בבחינות הבגרות בנתיב העיוני, בד בבד עם הכנתם לקראת חיים משמעותיים והשתלבות מלאה בחברה ובשוק העבודה. התלידים משתתפים במקצועות העשרה כגון: תקשורת מקדמת, קרמיקה, סנפלינג, עיצוב אופנה, מחשבים P.C  ומוסיקה. עיסוק בתחומים אלו מאפשר ביטוי של רגשות ומזמן את האפשרות להצליח ולבלוט גם למי שמתקשה בתחומי הלימוד המסורתיים.

במהלך השנה ניתן מקום לפעילויות תומכות למידה המתמקדות בכישורי חיים ותוכניות מניעה בתחומים שונים: מניעת אלימות, מניעת שימוש בסמים ואלכוהול, מיניות וזוגיות, מנהיגות עצמית. תוכניות אלו מיועדות לסייע לתלמידים לעצב דפוסי התנהגות רצויים ויכולת להשתלב בחברה דמוקרטית ופלורליסטית.

לצפייה במצגת ביה"ס לחצו כאן >

 

שובו 

המנהל: הר' דוד איבגי.

כתובת: הגפן 26 בית שמש ת.ד. 776.

טלפון: 02-9993930.

פקס: 02-9994930

דוא"ל: [email protected]

אני מאמין הבית ספרי:

  • חטיבת ביניים לבנים שמחפשים חוויה לימודית ומצוינות אישית
  • רמת לימודים גבוהה- שימת דגשים במקצועות מתמטיקה, אנגלית.
  • הכשרה למגמות במדעים, טכנולוגיה והנדסה תוכנה.
  • השגיות ומצויינות תוך הענקת יחס אישי.
  • לימודים במתכונת כיתות מצומצמות- עד 20 תלמידים.
  • חנוך לערכים, מידות ותודעה יהודית.
  • מסגרת ייחודית למקצועות תושב"ע, תנ"ך ומחשבת ישראל.
  • פעילויות חברה מרתקת- שבתות גיבוש, טיולים ומסיבות.

 

סגל הוראה מקצועי, אקדמאי ותוכנית לימודית עיונית יובילו אותך לקראת תעודת בגרות מלאה ברמה גבוהה, כהכנה ללימודיך האקדמאים.

אתר בית הספר:
 http://www.tik-tak.co.il/webPro/index.asp?codeClient=944
הכשרונות של היום- הם הצלחת המחר

 

חטיבת ביניים ותיכון " אומנות ודעת"

   
בתי ספר בפיקוח האגף למוסדות מוכר שאינו רישמי. מלמדים ע"פ תוכנית החמ"ד

מנהל:  אסתר אקרמן

כתובת:  הגפן 26

טלפון: 02-6336555

פקס:6336558

דוא"ל ביה"ס[email protected]     

      
אני מאמין של בית הספר:

חט"ב ותיכון אמנות ודעת, הוא מקום בו הצבעים, הצלילים, והתמונות מקבלים משמעות חדשה,  באווירה תורנית ייחודית. "אמנות ודעת" פותח לך צוהר אל עולמה הקסום של האמנות לרבדיה השונים.

תקשורת, אומנות, עיצוב וטיפוח החן, מוסיקה ומחול, מהווים דרך לביטוי חיצוני ומוחשי של אמונתך הפנימית.  פיתוח כישורייך הפנימיים לצד לימודי מדעים ברמה גבוהה, המשולבים יחד עם בניין עולמך האמוני יהודי, יוצרים את הנתיב לעתידך ולהצלחתך.

חט"ב ותיכון "אמנות ודעת" מחבר אותך אל עצמך, אל אישיותך ויוצר את המנוף להעשרה לימודית וצמיחה אישית.

סגל הוראה מקצועי, אקדמאי ותוכנית לימודים עיונית, מובילים אותך לתעודת בגרות מלאה, ברמה גבוהה, כהכנה ללימודיך האקדמיים.

חט"ב ותיכון "אמנות ודעת" רואה אותך כמו שאת ומאמין כי ביחד ניתן לצמוח ולהיבנות וזאת מתוך יחס אישי, חם ואוהב, הבנוי על אמון הדדי והכרה, כי כל בת היא עולם ומלואו.

אנו מאמינים כי קשר חיובי וערכי בין הבנות מעצים את אישיותן, ועל כן חיי החברה באמנות ודעת עשירים ומגוונים, (הכוללים שבתות גיבוש, מסיבות, ערבי הורים ועוד...

אתר ביה"ס: http://www.omanut.jedu.org.il/BRPortal/br/P100.jsp