הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול בית שמש בחודש פעילות למניעת אלימות כלפי נשים


בתאריך 24/12/18 הוגש ערב לקהילה במסגרת הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול בית שמש (עיר ללא אלימות לשעבר), אגף ספורט אירועים ונוער, מחלקת קידום נוער ומרכז קהילתי מאירהוף שכולו לציון היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים.

בערב נכחו ראש העיר ד"ר עליזה בלוך, מת"ח בית שמש סנ"צ רונן גורש, צוות אלמ"ב, אנשי מקצוע מתחום הרווחה, החינוך והפנאי ותושבים מהעיר. המפגש סיכם חודש פעילות מניעה והסברה שהתקיים בעיר במסגרת התכנית ליום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים.

עשרות משתתפים הגיעו למרכז מאירהוף והאזינו ללילך שם טוב ששיתפה אותם בסיפורה האישי והמטלטל אודות אלימות סמויה שחוותה לאורך כל שנות נישואיה עד לאסון הגדול מנשוא שפקד אותה.

לילך חשפה בפני הקהל את הסימנים והנורות האדומות שדלקו בחייה לאורך כל הדרך וציינה את החשיבות לא להתעלם מאלימות מכל סוג שהיא, לא לעצום עיניים. לילך לא וויתרה לעצמה על אף הקושי הגדול בחרה בחיים!

בתום ההרצאה לא נשארה אף עין יבשה, הקהל קם על רגליו והרעיף המון הערצה ותודה ללילך.

במהלך חודש דצמבר נמסרו הרצאות והצגות מטעם תאטרון "נגיעות" בנושא "חברות ללא אלימות" לצוותי חינוך ולתלמידי חטיבות הביניים בעיר. כמו כן שלט חוצות ענק הוצב במתחם הרכבת שמטרתו העלאת מודעות הציבור למניעת אלימות כלפי נשים ובו מסר ברור "שתפי, אל תישארי עם זה לבד!"