לראשונה בבית שמש: ‘קיוסק למיצוי זכויות׳ לתושבי העיר

״צעד ענק למתן מענה לתושבים וצעד בדיגיטציה״


ראש העיר, עליזה בלוך: אני שמחה לקום בבוקר ולדעת שתושבי העיר נמצאים בידיים הטובות ביותר״

ראש העיר, עליזה בלוך וסגנית ראש העיר וחברת המועצה הממונה על תחום הרווחה, רינה הולנדר קיימו מפגש עם עובדי אגף הרווחה בעיר.
באגף הרווחה יש כ-60 עובדים ביניהם עובדים סוציאליים אשר נותנים שירות לתושבי העיר. 

המפגש נפתח בחנוכת ׳קיוסק למיצוי זכויות׳ לתושבי העיר. מדובר בפלטפורמה אינטרנטית אשר מנגישה לתושבי העיר שאין להם אינטרנט בבית או לא יודעים כיצד להשתמש במחשב, יכולת להשתמש בשירותי משרדי הממשלה ועמותות, למצות את זכויותיהם ולהדפיס טפסים. מדובר בפעם הראשונה ששירות כזה מתקיים בעיר. המתנדבות ואנשי המקצוע באגף הרווחה יסייעו לתושבים למלא את הטפסים ולהדפיס אותם. 
לאחר מכן התקיים מפגש עם עובדי האגף שם סיפרו על האתגרים איתם הם מתמודדים בעבודה. 

ראש העיר, עליזה בלוך: ״אני שמחה לקום בבוקר ולדעת שאתם כעובדים מסורים וטובים נמצאים כאן למען תושבי העיר. אנחנו במסע גדול. בתוך מספר חודשים יצרתם כאן באגף תהליכים מרגשים והתחדשויות. אני מודה לכם על מי שאתם ועל העבודה המסורה למען תושבי העיר״. 

בלוך דיברה על ׳הקיוסק למיצוי הזכויות׳: : "מדובר ביום חג למען התושבים וצעד ענק לנגישות ומתן מענה לתושב וצעד בדיגיטציה. אנחנו עושים דברים גדולים ומדהימים למען התושבים ואנחנו עסוקים בלהשתפר באופן תמידי ולתת לתושב את כל השירותים המגיעים לו. התושבים הורגלו לרף נמוך והקיוסק הוא עוד שלב לשרת אותו. העיריה רוצה, באמצעות קיוסק הזכויות, שהתושב יידע מה הזכויות המגיעות לו וכיצד ניתן לעזור לו.  חשוב שהתושבים יידעו שאנחנו כאן בשבילם״.

‎סגנית ראש העיר, רינה הולנדר: ״אני חושבת שידע זה כוח. ובאמצעות קיוסק הזכויות, אנחנו נותנים ידע וכוח לציבור הרחב וחושפים אותו לזכויותיו. אני רואה את המסירות, העבודה וההשקעה של עובדי האגף כדי לחזק את התושבים בעיר באמצעות חשיפתם לזכויותיהם. אני שמחה שתושב לא יצטרך לבוא למשרד עורכי דין כדי לקבל את זכויותיו אלא יוכל לבוא לכאן ולממש אותן.

ראש אגף החינוך בעירייה, גילה רונן: ״אני מתרגשת מהמעמד הזה בו ראש העיר והממונה על הרווחה נמצאות כאן. יש כאן רגע דרמטי ומכונן. אני גאה עובדי הרווחה במסירות ובמקצועיות שלהם. זה נותן לי תחושת גאווה גדולה״. 

מנהלת מרכז עוצמה, אתי דובב-ריקנטי: ״התקווה שלי היא להנגיש את הקיוסק לקהילה הרחבה. זו פלטפורמה שמהווה עבור התושבים גישה למיצוי זכויותיהם מול משרדי הממשלה. המתנדבות ואנשי המקצוע יסייעו לתושבים למלא את הטפסים ולשלוח אותם ואחר כך מרכז עוצמה ואנשי המקצוע יבדקו את הטפסים״.