חנוכת גינה לזכרו של אליהו דרורי ז"ל

טקס חנוכת הגינה לזכרו של סמל אליהו דרורי ז״ל ברחוב נחל מיכה 20 התקיים אתמול בערב בנוכחות ראש העיר, עליזה בלוך, סגנית ראש העיר, רינה הולנדר, בני משפחתו וחבריו.


אליהו דרורי ז״ל, תושב העיר בית שמש, בן למשפחה מארה״ב שעשתה עלייה לישראל ובחרה לשזור את גורלה בעתיד המדינה, נהרג באפריל 2018 בפעילות מבצעית במצרים בהיותו בן 18 בלבד. 

רוני דרורי, אביו של אליהו אמר: "אני מודה לכל התורמים והמתרימים שסייעו בהקמת הגינה, במיוחד לשבט נריה של סניף אריאל ולעיריית בית שמש. אנחנו נמצאים בתקופת שלושת השבועות בהם אנחנו מתאבלים על חורבן בתי המקדש אך אלו ימים של התבוננות פנימית. אליהו בני הוא דוגמה לכולנו, חבריו תמיד מספרים שסיפר כמה זה חשוב להיות קשורים לה׳ וחשב הרבה על משמעות החיים. רב הישיבה סיפר שאמר ״באתי לבנות את עצמי ולגלות מה תפקידי בעולם". חנוכת גינה לזכרו היא מימוש מקומו בעולם - מקום שבו יוכלו להיפגש משפחה וחברים"

ראש העיר עליזה בלוך אמרה: "אליהו היה דוגמה ומופת לעבודת ה׳, לצמיחה אישית, לקשירת קשרים וליחסים בין אדם וחברו. בזכות גישתו החיובית לחיים וביחסיו עם אנשים בכלל, ועם זרים בפרט, הגשים את הציווי "ואהבת לרעך כמוך" והעניק לכל מי שבא במגע אתו תחושה שהוא אהוב ומוערך. אנחנו חונכים גינה עם מצפה מרהיב לנוף לזכרו כדי להגשים את הציווי ׳ואהבת לרעך כמוך׳ ולהגשים את ייעודו של אליהו דרורי בעולם- חיבור בין אנשים ובאמצעות הגינה משפחות רבות יהנו לשבת האחד לצד השני, להתחבר ובכך להגשים את ייעודו בעולם. זוהי יוזמה נפלאה של בני הנוער שלנו. אני מודה לסגנית ראש העיר, רינה הולנדר שליוותה את התהליך ולעובדי מנהל התפעול שנרתמו למשימה. ערב זה אינו מתקיים במקרה היום. השבוע הינו ׳שבוע טוב׳, שהוא שבוע ההתנדבות לבני נוער בכיתות ט׳-י׳ המיועד לעולים ולכלל המגזרים בו בני נוער משלבים עשייה חברתית עם חוויה מהנה. השנה האירוע מוקדש לזכרו של אליהו דרורי ז״ל. יהי זכרו של אליהו דרורי ז״ל ברוך!

סגנית ראש העיר, רינה הולנדר: ״אליהו דרורי ז"ל היה תושב השכונה, אהוב על כל מכריו וחבריו. אני תקווה כי ההתגייסות המדהימה של הנוער ובראשם סניף אריאל בנות להקמת פינת חמד לזכרו, ומאות האנשים אשר הגיעו לחנוכת הפינה, יתנו ולו נחמה קטנה להורים רוני ומוניקה״.