לראשונה: מפגש בין זוכי המכרז של מגרשי התעשיה באזה״ת החדש לביא

״התעשייה היא מנוע הצמיחה של העיר״


מפגש ראשוני בין כלל התעשיינים הזוכים במכרז מגרשי התעשיה באזור התעשיה לביא שבבית שמש לבין ראש העיר, ד״ר עליזה בלוך, חבר מועצת העיר, ממונה תעסוקה, מסחר ותעשיה, ישראל מנדלסון, חבר המועצה הממונה על ההנדסה, שמעון גולדברג ובכירי העירייה התקיים היום בלשכת ראש העיר.

כזכור 23 מגרשי תעשיה שווקו בהצלחה באזור התעשיה החדש לביא שבבית שמש לתשעה תעשיינים. מדובר בכלל המגרשים לתעשיה בעיר ששווקו. תוצאות המכרז מצביעות על ביקוש גבוה במיוחד , כאשר לכל אחד מהמגרשים היו למעלה מ-5 הצעות, ולאחד המגרשים אף היו 16 הצעות. 

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך פתחה את המפגש ואמרה: " אני שמחה שהמהלך קורם עור וגידים והופך למשהו אמיתי . אני מברכת אתכם הזוכים במכרז לאזור התעשייה לביא. אנחנו בתהליך תנופה גדול בבית שמש. מבחינתנו אזור התעשייה החדש שנבנה חשוב לנו אסטרטגית, כלכלית וחברתית ואנחנו מאוד מתרגשים לקראתו. מבחינתנו זה לא רק עוד אזור תעשיה. אנחנו רוצים למתג את בית שמש כעיר מצליחה שמסוגלת לייצר תעסוקה ותעשייה, עיר שמביאה תעשיינים ויזמים ואנחנו רואים בכם כשותפים שלנו. זה אזור התעשייה הראשון שאנחנו בונים בקדנציה שלנו ואנו רוצים שהוא יהיה לאבן שואבת לאזורי תעשיה נוספים בעתיד הקרוב. המיקום שלו הוא מצוין, על כביש ראשי ורחב, בין שתי ערים גדולות והון אנושי שמשווע לעבודה בכל התחומים. כל סוללת העיר נמצאת כאן כדי שאתם תצליחו. אתם השותפים שלנו לכל המהלך". 

חבר מועצת העיר הממונה על תעסוקה, מסחר ותעשיה, ישראל מנדלסון: "בעשר השנים האחרונות בבית שמש בעיקר ניסו להרחיב את יחידות הדיור בעיר. מאז שעליזה עלתה ואני כממונה, תיק המסחר והתעשייה מקבל את כל הכוח והדחיפה כדי שהנושא הכלכלי שהוא מנוע הצמיחה של העיר יעשה כמו שצריך. אזור התעשייה יעבור בקרוב הליך מיתוג והחברה הכלכלית תשקיע כדי לפתח את האזור. זה הולך להיות אחד מאזורי התעשייה הכי טובים בארץ כל אחד מכם עשה עסקה טובה ומוצלחת" 

חבר המועצה הממונה על ההנדסה, שמעון גולדברג: "מזל טוב לכולכם. אגף ההנדסה מחכה לכם ונעשה הכל כדי לקצר את לוחות הזמנים כפי שהתקנות מאפשרות לנו. תוך שלושה חודשים תוכלו לבקש בקשות להיתר. כדי לעזור ולממש את החלומות שלכם".

התעשיין והבעלים של סטודיו קרמיקה, יהודה רובינשטיין: ״כתעשיין בבית שמש מזה כ-20 שנה יש רוח חדש לאלו שנמצאים כאן במפעלי התעשיה. אני מקווה שנראה כאן נחת ושכל מה שנעשה יקרום עור וגידים״.