מצטיינים בחינוך

ארבעה בתי ספר מבית שמש ברשימת בתי הספר המצטיינים לשנה"ל תשע"ט של משרד החינוך


משרד החינוך הודיע אמש על רשימת בתי הספר המצטיינים לשנת הלימודים תשע"ט. ארבעה בתי ספר מבית שמש זכו בהצטיינות: ברנקו וייס בית שמש, ברנקו וייס אתגרי, אולפנת אהבת ישראל ופניני חן מבית שמש ונבחרו מתוך 288 חטיבות העליונות על בסיס הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים. הגמול למורים הזוכים הוא עד 8451 ₪. בין המדדים נרשמו הישגים בתחום מניעת נשירה, קליטת תלמידי החינוך המיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור.

ראש העיר, ד"ר עליזה בלוך אמרה: "אני מברכת את מורי ותלמידי בתי הספר הזוכים על היותם מובילים שינוי, מקדמים מעורבות בקהילה, חינוך לערכים, הצטיינות חברתית ולימודית ובעיקר על יכולת ההתמדה להוביל מצוינות בכל שנה מחדש. אני גאה בכם ובהישגכם".

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "עם כניסתי לתפקיד הצהרתי, כי אחד מהיעדים המרכזיים שאוביל במערכת החינוך הוא נושא הערכים. אני רואה בהם את היסוד שבונה חוסן של חברה. אני רואה בערכי השליחות והמנהיגות, אהבת האדם, התרומה לחברה ולמדינה ערכים מובילים. לאור זאת, הנחתי כי הנושא השנתי שילווה במערכת השנה יהיה בסימן הערבות ההדדית. למערכת החינוך יש תפקיד חשוב בעיצוב פני החברה, ואני רואה באנשי החינוך, מנהלים ומורים, את עמוד האש שמוביל את המשימה החשובה הזו. אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להודות למנהלים ולמורים שזכו בפרס. ההישגים שלהם ראויים לכל הוקרה והערכה. ישר כח!"

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "החינוך לערכים הוא אחד מהנדבכים הגדולים והחשובים שמערכת החינוך מקדמת. העידוד לפעילות בתנועות נוער, ארגוני נוער, מעורבות בקהילה או קידום של מיזמים חברתיים מצמיחים מנהיגות צעירה, נוער מעורב ומשנה פני מציאות. בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר נערות ונערים שלוקחים חלק פעיל בתוך החברה, מסייעים לילדים עם צרכים מיוחדים או לקשישים ולמשפחות נזקקות. כל זה לא יכול להתרחש ללא הרוח והעבודה החינוכית שמובילים יחד המנהלים והמורים. פרס החינוך מהווה הזדמנות לעצור ולומר להם תודה. אני מברך את הזוכים בפרס ומאחל שיעמידו עוד שורה של אנשי חיל כמוהם".

סגן ראש העיר, הרב ישעיהו ארנרייך: ״אני גאה במורי ובתלמידי בתי הספר על ההישג המרשים. העבודה החינוכית ליצירת מצוינות חברתית ולימודית הינה ראויה להוקרה ואני מברך אתכם על כך״.