זוכרים את זבולון המר


עיריית בית שמש קיימה טקס חנוכת כיכר לזכרו של זבולון המר ז״ל, שר החינוך לשעבר. הטקס היה בנוכחות שר החינוך, הרב רפי פרץ, ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך וחברי המועצה מהבית היהודי סגנית ראש העיר, רינה הולנדר, ניסים בריח וישראל מנדלסון. 

שר החינוך, הרב רפי פרץ: ״מורשת זבולון המר חשובה לנו. ראש עיריית בית שמש ממשיכה את דרכו של שר החינוך בדרך של מתינות, שילוב בין הקבוצות השונות בעם ומתן כבוד לאחר. מדובר בטקס מרגש מאוד עבורי״. 

ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך: ״אני מרגישה כבוד גדול לעמוד בכיכר לזכרו של השר. שר חינוך שראה לנגד עיניו את חינוך כלל ילדי ישראל, שראה במתינות כוח ובפשרה דרך חיים . אחד הדברים החשובים בעיני שעשה זבולון המר זו הכרה בצורת בחינוך ציבורי לילדי התיכונים. הוא הוביל את חוק חינוך חובה חינם לילדי כיתות י׳ וי״א. לא עוד חינוך תיכון רק לעשירים אלא שיוויון הזדמנויות אמיתי לכלל ילדי ישראל ובפרט בעיירות הפיתוח ועל כך אני מעריכה אותו מאוד. כיכר זו שנמצאת בצומת מרכזי בה עוברים מידי יום אלפי ילדים מורים ומנהלים, בבתי ספר מכלל המגזרים תהווה בכל בוקר לתלמידים תמרור של כבוד, מתינות וסובלנות״. 

סגנית ראש העיר, רינה הולנדר: ״אנחנו נמצאים כאן בכיכר של מוסדות חינוך של הציונות הדתית. בדמותו, זבולון המר ז״ל הטביע את חותמו כדי שכולנו , כל המגזרים נוכל לחיות כאן יחד. אני מקווה שנוכל להנציח את מורשת השר לכבד את האחרים״.