פתיחת שנת הלימודים בעיר בית שמש

העיר בית שמש חוגגת היום את פתיחת שנת הלימודים בגנים ובבתי הספר. למעלה מ-40 אלף ילדים מכל המגזרים ברחבי העיר התחילו היום, ה-1.9 (א׳ באלול) את שנת הלימודים בגנים ובבתי הספר. מערכת החינוך בבית שמש היא מערכת החינוך העשירית בגודלה בארץ ולומדים בה כ- 44,796 תל


עיריית בית שמש עמלה בחודשים האחרונים רבות בכדי לפתוח את שנת הלימודים, לשבץ תלמידים במוסדות החינוך השונים, לשפץ מבנים ומתקנים, לנקות, לסדר ועוד ביניהם: אכלוס מבני חינוך חדשים ובניית מנדי"ם, השתתפות תקציבית בהתאמות במוסדות חינוך לצורך פתיחת שנה"ל, שיבוץ 850 תלמידות לסמינרים, הרשאות תקציביות ל-140 כיתות חדשות, שיפוצי קיץ בבתי ספר והצללות בחצרות בתי הספר, שיפוצים והצללות בגני ילדים ברחבי העיר בסך של 4.5 מלש"ח, פתיחת גני תקשורת, הקמת מינהל חינוך ומינוי מנהלי מחלקות, זכיינים חדשים בתחום הסעות חינוך מיוחד והערכות מחודשת הנגזרת מכך, מינוי מנהלים חדשים בבתי ספר, מתן מענה לילדי החינוך המיוחד על ידי סקר עומק לילדי החינוך המיוחד ברחבי העיר, תלמידות כיתה ה' במגזר החרדי יקבלו סבסוד לשיעורי השחייה, תוכנית "מנהל מאמץ". בנוסף שנת הלימודים הקרובה בכלל גני הילדים ובתי הספר ברחבי העיר בית שמש תהיה בסימן של "מחנכים לניקיון – מחנכים לאחריות". כל כיתה בכלל מוסדות החינוך בעיר - גני הילדים, בתי ספר יסודיים, תלמודי תורה, סמינרים יאמצו לעצמם מתחם בעיר (רחוב, שכונה או גינה ציבורית) וכחלק מ"חינוך לאחריות" ינקו אותו. הפרויקט ילווה בתכנית חינוכית פדגוגית בכל מסגרות החינוך ובמערך של שיעורים על הערך של לקיחת אחריות. 

*בסופ״ש האחרון ראש העיר, ד״ר עליזה בלוך, סגן ראש העיר, הרב ישעיהו ארנרייך מנכ״לית העירייה, מירה מינס ומאות עובדי העירייה עמלו עד לכניסת השבת וממוצ״ש עד לשעות הקטנות של הלילה כדי לטפל בפניות שעדיין פתוחות, לתת מענה לתושבים במוקד 106, ברישום תלמידים שפניותיהם עדיין פתוחות, בתליית שלטים במוסדות החינוך, בניקיון, בקליטת ציוד חדש, בהתארגנות ועוד.*
*בנוסף נציגים מהעירייה הגיעו לברך בבתי הספר ובגנים ברחבי העיר ולקבל את פניהם של התלמידים וההורים. בנוסף העירייה גייסה מתנדבים ונציגים מהעירייה שעזרו לתלמידים לעבור את מעבר החציה בביטחה.*

*ראש העיר הממונה על החינוך, ד״ר עליזה בלוך וסגן ראש העיר הממונה על החינוך, הרב ישעיהו ארנרייך ביקרו בבתי ספר ובגנים ברחבי העיר ביניהם- אולפנת נגה, אולפנת גילה, פניני חן, הי״ב שלב, דרכי נועם, ממ״ד הראל, גן לוז, גן דולב,גן בנות חרדי בית יעקב, ברנקו וויס, בית ספר לוי אשכול, בית ספר עוזיאל, בית ספר משכנות דעת, תלמוד תורה סוכת דוד ותלמוד תורה תשב״ר.*

*ראש העיר, ד״ר עליזה בלוך* אמרה: ״יום פתיחת שנת הלימודים הוא יום מרגש עבורי ברמה האישית. כמורה, כמחנכת, כמנהלת וכדוקטור לחינוך מזה עשרות שנים תמיד ראיתי את החינוך כדבר החשוב והמשמעותי ביותר- לעצב את דמותם של הילדים להיות אנשים טובים ערכיים, המגשימים עצמם ועם חינוך טוב וראוי, הובלה להישגים ולמצוינות. 
השנה, יותר מכל שנה אחרת, אני נרגשת ומתרגשת לפתוח את שנת הלימודים בגנים ובבתי הספר לראשונה בחיי כראש עיריית בית שמש, ראש העיר של כולכם. אני רואה שליחות עצומה בלדאוג ללמעלה מ-40 אלף התלמידים מכל המגזרים ברחבי העיר. כל אחד מכם הוא הילד האישי שלי שאני רואה מחויבות כלפיו וכלפי עתידו.
השנה באופן סימבולי, נפתח כולנו את שנת הלימודים יחד. כל המגזרים זה לצד זה. שכן א' באלול, התאריך בו מתחילים ללמוד החרדים, והאחד בספטמבר, התאריך בו מתחילים ללמוד בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי – חלים השנה באותו היום בדיוק.
זה אות וסימן מבחינתי למה שאני מאמינה ומובילה בעיר שלנו- שכולנו יכולים לחיות יחד, זה לצד זה. חרדי, דתי לאומי וחילוני. אני עוברת היום בין בתי הספר והגנים ברחבי העיר וגאה לראות אתכם ילדי העיר היקרים שלי משתלבים במערכת חינוכית, מתרגשים מהמעמד המיוחד והיקר הזה. 
העירייה ומערכת החינוך בעיר עבדו לילות כימים, למרות כל האתגרים שהונחו בפנינו, כדי לפתוח את שנת הלימודים בשבילכם, לשבץ תלמידים במוסדות החינוך השונים, לשפץ מבנים ומתקנים, לנקות, לסדר ובעיקר לתת לכם את השירות והמענה הטוב ביותר כדי לפתוח את שנת הלימודים בצורה החגיגית והראויה עבורכם. 
יום זה הוא יום החג של מערכת החינוך, של ילדי הגן והתלמידים, של ההורים, של הגננות, המורות, הסייעות, המנהלים, של הצוות המקצועי והחינוכי. של כולנו.
אני כאן בשבילכם, מתרגשת יחד איתכם ותמיד אפעל בשבילכם״.

*סגן ראש העיר, הרב ישעיהו ארנרייך*: פתיחת שנת הלימודים היא רגע מרגש לתלמידים, להורים ולמערכת החינוך כולה. מדובר ברגע משמעותי עבור הילדים בגנים ובבתי הספר. מנהל החינוך עבד במשך חודשים ונערך לרגע החשוב הזה. 
אני מאחל הצלחה לתלמידים בגנים ובבתי הספר ולצוות מערכות החינוך בעיר ושתהיה שנת לימודים מוצלחת ופורייה״.

לתמונות מפתיחת שנת הלימודים לחצו כאן