חודש של מגוון סיורים ופעילויות להכרת הסביבה שארגנה היחידה האזורית לאיכות הסביבה


בחודש אוגוסט הזמינה היחידה לאיכות הסביבה את תושבי בית שמש ומטה יהודה להשתתף במגוון סיורים בסביבה הקרובה בתאום עם גורמי הרשויות בהם מחלקת הקיימות.

הרעיון היה לאפשר פעילויות סביבתיות כתחליף לפעילויות שנמנעות מהציבור בשל משבר הקורונה. מנהל היחידה אבי ברכה איחד את פעילויות היחידה עם פעילויות של גורמים נוספים: רשות העתיקות, מרכז הקיימות, בשביל ארצי, קק"ל למסגרת אחת העומדת לרשות התושבים המעוניינים לצאת, לבלות ולהכיר את סביבתנו הירוקה ללא עלות כספית.

קוימו סיורים בהדרכת היחידה האזורית לאיכות הסביבה "שורק" במכון טיהור השפכים "שמשון", להכרת  תהליך ניקוי מי השפכים,  לסייר בין השדות החקלאים, לצפות בציפורים ליד מאגר מי הקולחין ואף לרדת לגדות נחל שורק שעובר כאן, בסמוך.

בנוסף התקיימו סיורים להכרת עצים בעיר, בהדרכת אפרת פלאם ממרכז הקיימות ורחל רבינוביץ. באחד הסיורים מחיש את חשיבות העצים לאדם לבעלי החיים ולסביבה. נציין שהעצים שמופו מופיעים על מפה בעלון שהוכן על ידי היחידה לאיכות הסביבה.

בסיור נבנו "מנדלות" מחלקי עצים, נעשו מדידות של טמפרטורה מתחת לעצים ובשטח חשוף, לא חלילה כדי לבדוק  אם יש קורונה אלא כדי להמחיש שעצים מורידים את הטמפרטורה סביבם בכמה מעלות ומשפרים את הנוחות לאדם

כן התקיימו סיורים בתל בית שמש בשיתוף רשות העתיקות, חוגי סיור קק"ל וסיורים ברחבי העיר בהדרכת מדרשת בית שמש.
בתמונות תוכלו לראות מנדלות שיצרו המטיילים מחומרי טבע שנמצאו במקום, פארק איילון הירוק ואת בריכות טיהור השפכים שהמטפלות בשפכי בית שמש, מטה והודה, אבו גוש ואחרים.

חבר מועצת העיר, צבי ווליצקי, הממונה על איכות הסביבה ותיירות בית שמש, בני אלירז ממונה איכה"ס במטה יהודה וד"ר שי בנימין, ממונה איכה"ס במבשרת ציון, מזמינים אתכם להגיע לסיורים נוספים שיתקיימו בחודשים הקרובים. באופן פרטי או משפחתי. בתיאום עם היחידה לאיכות הסביבה.

*לכל המעוניין צרו קשר עם ניצה מהיחידה לאיכות הסביבה 

 הסיורים חינם! 052-8804215