טיפים להורים קיץ בטוח
 
עיר ללא אלימות תופרים לכם קיץ בטוח

טיפים להורים! - הכנת המשפחה לאתגרים, החוויות והסכנות.

החופש הגדול הוא הזדמנות לצאת מהשגרה, לטייל ולבלות כמשפחה. הורים יקרים, הילדים שלכם, במיוחד עכשיו, צריכים (עדיין) גם השגחה...
 
משעמם להם?
עודדו את ילדיכם למצוא תעסוקה מסודרת לחופש. אם הם ימצאו עבודה בשכר, הם יוכלו להשתתף במימון חלק מהבילויים. אם לא, גם שמירה על אחים או אחיינים, עבודה התנדבותית או אפילו השתתפות בקורס קיץ, יפיגו את השעמום ויתנו להם מסגרת לחלק מימי הקיץ הארוכים.

פעילויות עירוניות מומלץ להתעדכן בפרסומים השונים של הרשות המקומית.

הצבת גבולות  עצבו יחד כל המשפחה את הכללים המתאימים לכם שלפיהם מבלים, נהנים וחופשים, אך עם גבולות מוסכמים (שעות ערות, שעות "מסך", מפגשים משפחתיים, יציאה מחוץ לעיר ועוד).

Whatsup,  Facebook  וחברים נוספים...
הרשת הופכת למקום הבילוי המרכזי של בני הנוער ולמרות שנדמה שהם יושבים בסביבה המוגנת של החדר שלהם "ורק" גולשים באינטרנט, התמונה הזו יכולה להיות מטעה- הפצה של תמונות וסרטונים בעלי תכנים פרטיים, גניבת פרטיים אישיים, בריונות רשת הן רק חלק מהתופעות שילדיכם חשופים אליהם כל הזמן.
הורים- היו מודעים לאתרים ולתכנים אליהם נחשפים ילדיכם ושוחחו עימם על כללי התנהגות נאותים. למידע נוסף: http://safe.org.il

אופניים חשמליים וקורקינטים
הרכיבה מותרת מגיל 16 ומעלה, על הרוכב בכל גיל לחבוש קסדה ובשעות החשכה גם אפוד זוהר. בנוסף, חל איסור להרכיב אדם נוסף על האופניים או הקורקינט החשמליים.

תשומת לב לשינויים
חוץ משעות השינה, צבע השיער או החולצה החדשה... לפעמים דווקא בקיץ שאמור להיות כיף, קל יותר ללכת לאיבוד...חשוב להיות ערים לסימנים שונים- שינויים במצב הרוח, שינויים בתזונה, התבודדות או הסתגרות, כל אלו יכולים להצביע על כך שלכם נקלע למצוקה. במקרים כאלו- אם יש ספק, אז אין ספק! שוחחו עם ילדיכם ופנו לגורמים נוספים להתייעץ במידת הצורך.

זכרו להקשיב ולשמור על מעמדכם ככתובת ואוזן קשבת- חשוב שילדיכם ידעו לפנות אליכם, גם בנסיבות קשות, ולקבל מענה וסיוע, מבלי לחשוש קודם כל מהטפת מוסר (לכך יהיה תמיד זמן גם אחר כך...)