חזור לאתר עיריית בית שמש
 
מכלוף אפרגן, טוראי
בן פני וחיים
נפל ג' בטבת תשמ"ג

נולד ביום ט"ו בתמוז תשכ"ג(8.7.1963) בירושלים. הוא למד בבית-הספר היסודי "שדה יהושע", וסיים את לימודיו בבית-הספר "חינוך עצמאי" שבבית-שמש. אחר-כך הוא המשיך את לימודיו והשתלם במקצוע הנגרות. מיכאל אהב מאוד את מקצוע הנגרות, יצר שולחנות ומדפים ואף השתתף בחוג לנגרות במועדון שבאיזור מגוריו. מיכאל היה מטבעו נער רגיש, עדין ומנומס והרבה לחייך. במשך שנתיים וחצי השתתף, בהתנדבות, בפעולות המשמר האזרחי בבית-שמש ונהנה מהעיסוק בכלי-נשק. הוא אף הביע רצון לשרת בצה"ל כחבלן. לפני גיוסו, עבד מיכאל כמשגיח בקרן הקיימת לישראל ונודע כמתמיד ואחראי בעבודתו.

מיכאל גויס לצה"ל במחצית ספטמבר 1981 והוצב לשרת בחיל-כללי. כשסיים את הטירונות, הוא שירת ביחידה כאפסנאי וכעבור זמן קצר הועבר למחוז לכיש בתפקיד שומר, משם ציפה להישלח לקורס נהיגה.

בכל מקום ששירת הוא נחשב חייל טוב, אחראי ומסור לתפקידו.

ביום ג' בטבת תשמ"ג (19.12.1982) נפל מיכאל בעת שירותו והובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין בבית-שמש. הוא השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושתי אחיות.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "מיכאל ביצע את המוטל עליו לשביעות רצונם של מפקדיו. התנהגותו אופיינה בטוב ליבו ובצניעותו, שבאו לידי ביטוי במגעיו עם מפקדיו ועם חבריו. הידיעה על מותו הכתה בצער ובתדהמה את כל חיילי המחוז, שהכירו מקרוב את אופיו הטוב והשקט".