חזור לאתר עיריית בית שמש
 
רן בלדי, רב טוראי
בן פסח ואנה-נורית
נפל ה' בתמוז תש"מ 19.06.1980
 

נולד ביום כ"ח בכסלו תשכ"א (17.12.1960) בירושלים. רני נולד בירושלים, אבל גדל וחי בעיירה בית-שמש. בעיירה זו התחיל רני את לימודיו בבית-הספר היסודי "אשכול", ואחר-כך בבית-הספר התיכון "שיבר". בבית-הספר היה רני תלמיד בינוני, ולאחר מבחנים מתאימים נקבע כי רצוי שילמד מקצוע ולא ימשיך בלימודים עיוניים. רני בחר ללמוד בבית-הספר הטכני בחיפה. הוא רצה מאוד ללמוד אלקטרוניקה, אבל התקבל למגמת חשמל.

בהיותו בבית-שמש היה רני חבר בתנועת "הצופים", והתאמן עם קבוצת הכדורגל של "הפועל" בית-שמש. היו לו חברים רבים, והוא היה אהוד על כולם.

כשהגיע מועד גיוסו לצה"ל, הוצב דני בחיל-האוויר, ושירת בו כאיש חימוש בטייסת הפנטומים הראשונה שהוקמה בחיל-האוויר. רני היה גאה מאוד בתפקידו, ועד מהרה היה לראש צוות. באותה תקופה, הוא השתדל להיות קרוב אל אחיו, שגר במושב, כדי לעזור לו בעבודה במשק.

בסוף שנת 1979, התגלה גידול בגופו, ורני החל לעבור סדרת טיפולים. אחותו טלילה, המשמשת כאחות בבית-החולים על-שם "שיבא" (תל השומר) - טיפלה בו ודאגה להנעים לו את ימי חייו האחרונים. כולם ידעו את הצפוי לו, ועד כמה הוא סובל.

ביום ה' בתמוז תש"ם (19.6.1980) נפל רני בעת שירותו, והובא למנוחת עולמים בבית-העלמין הצבאי ברחובות. הוא השאיר אחריו הורים, אח ואחות.