חזור לאתר עיריית בית שמש
 
זוהר-זלמן חן חונדיאשוילי, טוראי ראשון
בן חנה ושמעון
נפל ד' בתמוז תשל"ח 09.07.1978
 

נולד ביום כ' באדר א' תשי"ט(28.2.1959) בגרוזיה. בשנת תשל"ב (1972), כשהיה בן 14, עלה עם משפחתו לארץ. המשפחה התגוררה בבית-שמש. אל לימודיו בבית-הספר היסודי עשה בבריה"מ, ובבית-שמש השלים את לימודיו התיכוניים בבית- הספר המקצועי 'בית נוער בית וגן', במגמה של שרטוט-מכונות.

אם כי עלה לארץ בגיל מאוחר יחסית, התאקלם מהר בחברת- הנוער המקומית, ולפי עדות חבריו "היה באופיו צבר לכל דבר". היה חביב ומקובל בחברה, עליז וחרוץ בעבודתו, ספורטאי טוב, ידידותי, ואחד התלמידים השקדנים ביותר שבכיתה.

בתחילת אוגוסט 1977 גויס זוהר לצה"ל והתקבל לבית-הספר הטכני של חיל-האויר. את הקורס ב'שיפוץ מערכות' סיים בהצלחה, ולהערכת מפקד- הקורס היה זוהר "חייל ממושמע, שקט, מסודר ותלמיד טוב". לאחר-מכן הוצב ביחידת אחזקת מטוסים, כמסגר-מכני.

במסגרת הצבאית סבל מעט מקשיי קליטה חברתית ונטה להתבודד. את עבודתו ביצע ביעילות ובמסירות, אבל בכל הזדמנות של חופשה עשה את הדרך הארוכה חזרה לביתו. זוהר היה קשור מאוד להוריו ולשאר בני-משפחתו, ואת שעות-החופשה הקצרות הקדיש לעזרה להוריו החולים.

ביום ד' בתמוז תשל"ח (9.7.1978) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בהר-הרצל שבירושלים. בן 19 בנפלו. השאיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "זוהר היה חייל ממושמע, חבר ורע לכל החיילים ביחידה".
המשפחה תרמה ספר-תורה לזכרו למרכז התורני 'מקור חיים' שבבית-שמש.