חזור לאתר עיריית בית שמש
 
אלכסיי פסחובר, טוראי
בן טטיאנה וגרגורי
נפל ד' באב תשס"ב 12.7.2002 
 

נולד ביום י"ג באלול תשמ"א (12.9.1981) בברית-המועצות. אח לגלינה ונסטיה. גדל בעיר אירקוטסק שבסיביר. הוא שילב את לימודיו בבית-הספר היסודי והתיכון בלימודי מוזיקה ונגינה.
בתום לימודיו בתיכון למד אלכס, שכבר כנער אהב מאוד לבשל, במכללה לאמנות הבישול והוסמך כטבח. לא הזדמן לאלכס לעבוד זמן רב במקצועו שכן בשנת 1999, בדיוק ביום ההולדת ה-18 שלו, עלתה המשפחה לישראל והתיישבה בבית שמש.
אלכס היה נדיב מאוד, בעל לב רחב ונשמה טובה ואהב לעזור לזולת. על פניו תמיד התנוסס חיוך, גם אם לא הכל היה מסתדר. אהב מאוד לארח אנשים, וגם בארץ רכש חברים רבים והתאקלם במהרה, כבר בעת לימודיו באולפן. אלכס, שאהב שפות וכבר בבית-הספר התיכון אהב את לימודי האנגלית, נהנה מאוד מלימוד השפה עברית.
אלכס אהב מאוד את משפחתו, ואהבה מיוחדת שררה בינו לבין אחייניותיו הקטנות. בכל פעם שנכנס הביתה היו הבנות נתלות על צווארו בחיבוקים, והוא הקדיש להן שעות, שיחק איתן, טייל איתן בפארק ועשה למענן כל שביקשו.
בחודש מרס 2002 התגייס אלכס לצה"ל, ושירת בחיל-התחזוקה באזור ירושלים. הוא היה גאה מאוד בהיותו חייל, והשתדל למלא את חובותיו בנאמנות. תמיד היה מטופח ומדוגם, וכשהגיע הביתה לחופשה הקפיד, לפני כל דבר אחר, לארגן את התיק לקראת חזרתו לבסיס.
ביום ד' באב תשס"ב (12.7.2002) נפל אלכס בעת שירותו והוא בן עשרים-ואחת. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית-העלמין בבית שמש. הותיר אחריו הורים ושתי אחיות.
"אלכס תמיד יישאר בליבנו ובזיכרוננו נדיב וחייכני כמו שהיה," כתבו בני המשפחה. "תמיד אהבנו אותו, אוהבים ונמשיך לאהוב לעד."