דלג לתוכן העמוד
מוקד עירוני
מרחב אישי
טפסים מקוונים
חדש בעיר
GIS
תשלומים
צור קשר
זימון תורים
מכרזים
פינוי גזם

בשנים האחרונות עשרות חברות ותאגידים בחרו להתמקם או להתרחב בבית שמש

מגדל

אלעד אלון, מנהל פיתוח עסקי במגדל ביטוח: "בית שמש מציעה מיקום אידאלי להשקעה עסקית, היא שופעת במרחבים וממוקמת על צירי תנועה מרכזיים". 

1.למה בית שמש?

בית שמש נמצאת במיקום אידאלי - בין ירושלים לת"א, עם נגישות גבוהה לצירי תנועה ראשיים כמו כביש 38, כביש 1 וכביש 6. תחנת הרכבת של בית שמש, הממוקמת באזור התעשייה הצפוני, מהווה גם כן פתרון תחבורתי לעובדים שמגיעים גם מאזורים מרוחקים ולכן האפשרויות לגיוס עובדים למשרות באזור היא כמעט בלתי מוגבלת. בשנים האחרונות נהנית בית שמש מפיתוח מואץ של אזורי לוגיסטיקה הנמצאים בסמוך אליה וכן מפיתוח כללי מרשים מאוד.

אחרי שבחנו את כלל היתרונות שצוינו לעיל, יצרנו קשר עם עיריית בית שמש כדי לבחון  את האפשרות לפיתוח מיטבי של המגרש בו התעניינו, וזכינו ליחס מקצועי ואדיב מכל הגורמים בעירייה. התרשמנו שיש נכונות כנה לקדם את הפרויקט בלו"ז המהיר ביותר וזה מה שבסופו של דבר הכריע את הכף.

2.מה היית אומר לבעלי עסקים שבוחנים את האפשרויות שלהם כיום, מה הם צריכים לשקול, היום ובראייה קדימה?

בעולם העסקי, זמן שווה כסף והדבר הראשון שצריך לבדוק הוא בכמה שנות הקמה מדובר. ככל שמאפייני המקום עונים על הצרכים של החברה, כאשר מדובר ברשות שמעודדת יזמות ובנייה, כפי שרשות צריכה להיות, יש לכך השפעה מכרעת על אטרקטיביות ההשקעה.

חברת Neoja

מנכ"ל Neoja אלירן פרחי: "בית שמש היא מקום להתרחב ולצמוח, במיוחד אם יש כוונות לגדול מבחינת החברה, לברוח מהידוע והמוכר כדי לייצר שקט תעשייתי לחברה, וכמובן, נוחות – בסוף להגיע לבית שמש לוקח אותו זמן ואפילו פחות מאשר להגיע לת"א".

1.מה הביא אתכם להקים את החברה בבית שמש?

אנחנו חברת סטארט אפ קטנה שצמחה בתוך ארומה. כשחיפשנו מקום עם שטח גדול, הסתמכנו על המפעלים של ארומה הממוקמים באזור בית שמש. כמ-כן, בעיני ריחוק מ"סצינת משרדי ההייטק" בלב ת"א, היה חשוב לטובת יצירת סביבה שבה אפשר לפתח חשיבה יצירתית עצמאית.

2.מה היתרונות בבית שמש כפי שאתה רואה אותם היום?

יש שטחים גדולים ובשפע, מזג אוויר נוח, נגישות יחסית גבוהה.

3.מה היית אומר לבעלי חברות צעירות שבוחנים את האפשרויות שלהם כיום, מה הם צריכים לשקול, היום ובראייה קדימה?

מקום להתרחב ולצמוח, במיוחד אם יש כוונות לגדול מבחינת החברה, לברוח מהידוע והמוכר כדי לייצר שקט תעשייתי לחברה.
נוחות – בסוף להגיע לבית שמש לוקח אותו זמן ואפילו פחות מאשר להגיע לת"א.

קבוצת ארומה

יריב שפע, בעלי ארומה ישראל: "בית שמש היא מקום אידיאלי לעסק בפריסה ארצית שרוצה להתרחב וצריך מרחבים וגם נגישות. כמו כן, שיתוף הפעולה הפורה והשיח הפתוח והענייני מול הרשות, תורם רבות לצרכי הארגון ולאתגרים המשתנים של הרשת". 

1.כאשר שקלת להתרחב בארץ, מה הביא אותך לבחון את בית שמש?

בחנו אתרים רבים ומצאנו את בית שמש כמקום בו נוכל לקבוע את מטה ההנהלה וגם את המפעלים של הרשת וזאת במחירים הוגנים ועתודות קרקע נוספות המאפשרות התרחבות.

2.מה היית אומר לבעלי עסקים שבוחנים את האפשרויות שלהם כיום, מה הם צריכים לשקול, היום ובראייה קדימה?

באם מדובר ברשת המנהלת הפצה, חשוב לבחון נגישות ותשתיות, אפשרות של קרקעות ושטחים לשם התרחבות העסק מתוך ראיה צופה פני עתיד, מחירי ארנונה ושכר דירה הגיוניים וקרבה בין מטה הנהלה לבין המפעלים/ מלרו"ג/מחסנים, וכן שיתוף פעולה ושיח משותף מול הגורמים הרלוונטיים ברשות העירונית.

אמות

שמעון אבודרהם, מנכ"ל אמות: "ההחלטה להקים מרכז לוגיסטי בבית שמש נעשתה לאחר סקר שוק מעמיק ולאור תנופת הפיתוח של העיר והביקושים הערים לשטחי לוגיסטיקה באזור. זוהי העסקה הראשונה שלנו בעיר, ואנו משוכנעים שהיא לא תהיה האחרונה".

  1. כאשר שקלתם את ההשקעות בארץ, מה הביא אתכם לבחון את בית שמש?
    מיקומה האסטרטגי של בית שמש, בסמיכות לערים המרכזיות בישראל, כמו גם התפתחותה המואצת שבאה לידי ביטוי בבניה אינטנסיבית של פרויקטי מגורים ותעסוקה, תשתיות תומכות ואזורי תעשיה חדשניים. אזור התעשייה "ברוש", בו ממוקם המרלו"ג של אמות, התחדש גם במחלף חדש, המחבר אותו באופן ישיר לכביש 38 – עובדה שמשדרגת משמעותית את הנגישות והאטרקטיביות שלו, גם ביחס לאלטרנטיבות אחרות שנבחנו באזור.  
  2. מה התוכניות שלכם בבית שמש?

אמות, ושותפתה לעסקה י.ד.ע מניבים, מקימות בימים אלו מרכז לוגיסטי דו-קומתי, בשטח בנוי כולל של כ-50,000 מ"ר. התב"ע (תכנית בניין עיר) וטופוגרפיית השטח, מאפשרים הקמת מרלו"ג דו-קומתי, בגובה של עד 40 מטר, כאשר לכל מפלס רחבת תפעול עצמאית.


קרא עוד

מתחמי עסקים


האתר בהרצה